“Ne yapılacak?” sorusundan ziyade “Nasıl yapılacak?” sorusunun cevabını veren yetkinlik yönetimi, şirketinizin belirlenen yetkinliklerde hangi durumda olduğunuzu bilimsel yollarla ölçmenizi sağlamaktadır. Bazı departmanların performansını, sayısal değerler ile oluşan hedef bazlı bir biçimde ölçmek oldukça zordur. Daha çok yetkinlikleri ile şirketiniz kazanım sağlayan çalışanların performansını yetkinlik bazlı ölçebilirsiniz.

90°, 180°, 270° veya 360° yetkinlik yönetimi sağlayan dinamik yapılı yetkinlik yönetimi modülümüz ile dilerseniz İK danışmanlarımızın hazırladığı soru setiyle bir günde yetkinlik değerlendirme sürecini tamamlayabilirsiniz. Pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri belirleyerek, çalışanın yetkinliklerinin bulunduğu pozisyonla ne kadar örtüştüğünü izleyebilir, işe alımlardaki yetkinlik bazlı mülakat için hazır altyapıyı kullanabilirsiniz.

Yetkinlik havuzunuzdaki davranış göstergelerini değerlendirme türüne göre belirleyebileceğiniz esnek yapı sayesinde, bir yetkinliği, yönetici çalışanını değerlendirirken, çalışan yöneticisini değerlendirirken, kişi kendini değerlendirirken veya çalışma arkadaşı değerlendirme yaparken farklı davranış göstergelerini kullanabilirsiniz. İstisna tanımlaması ile kalibrasyon imkanı sunan yetkinlik yönetiminde yapılan değerlendirmeleri ve genel değerlendirme notlarını geri bildirim için kullanabilirsiniz.